ZAVAZADLA, ZVÍŘATA, KOLA

Kompletní nápovědu k e-shopu AMSBus.cz naleznete v e-shopu v odkazu Nápověda (ZDE).

Přepravu zavazadel si každý dopravce řídí vlastním ceníkem i pravidly o rozměrech a počtech. Větší zavazadla (kufry, tašky, batohy) se v autobusech přepravují v zavazadlovém prostoru a v případě, že dopravce Vašeho spoje požaduje za zavazadlo v zavazadlovém prostoru poplatek, zaplatíte ho při nástupu do autobusu.  
Pro podrobné  informace o podmínkách přepravy většího nebo více zavazadel se obraťte na příslušného dopravce. Po vyhledání spojení na https://idos.idnes.cz a po kliknutí na číslo linky uvidíte informace o lince zadané dopravcem. Obvykle zde bývá i telefonický kontakt na dopravce, kde je možno se na podmínky přepravy informovat.

Pokud se jedná o autobus, který veze cestující na hory či zpět, dá se předpokládat, že pro každého cestujícího je v zavazadlovém prostoru místo na zavazadla o velikosti standardní výbavy na lyže. Rozměry, povolené množství a poplatek za zavazadla si stanovuje dopravce. Lyže i snowboardy musí být v obalu. Pro více informací se obraťte na příslušného dopravce. Po vyhledání spojení na https://idos.idnes.cz a po kliknutí na číslo linky uvidíte informace o lince zadané dopravcem. Obvykle zde bývá i telefonický kontakt na dopravce, kde je možno se na podmínky přepravy informovat.

Jestliže dopravce na spoji povoluje přepravu psa, je v e-shopu AMSBus.cz pod zadáním počtu cestujících a slev v zobrazen text Rezervovat místo pro psa a zaškrtávací políčko. Zaškrtnutím a následným zakoupením e-jízdenky je k e-jízdence zarezervována přeprava psa. Přepravné za psa se platí u řidiče podle ceníku dopravce. V autobusu může cestovat nejvýše jeden pes s krátkým vodítkem a pevným košíkem. Pokud bude pes v autobusu již obsazen jiným cestujícím, budete na tuto skutečnost upozorněni po potvrzení nákupu kliknutím na "Koupit".

Na přepravu kočárku se prosím informujte přímo u dopravce, se kterým chcete cestovat. Přepravu zavazadel si každý dopravce řídí vlastním ceníkem i pravidly o rozměrech a počtech, někteří dopravci výslovně uvádějí, že kočárky nepřepravují. Po vyhledání spojení na https://idos.idnes.cz a po kliknutí na číslo linky uvidíte informace o lince zadané dopravcem. Někdy zde dopravci uvádějí i podrobnější podmínky přepravy zavazadel. Obvykle zde bývá i telefonický kontakt na dopravce, kde je možno se na podmínky přepravy informovat.

U autobusových spojů lze e-jízdenky sloužící pro přepravu kol zakoupit na AMSBus.cz pouze do cyklobusů, jestliže to dopravce umožňuje. Pokud spoj, kterým chcete jet, není cyklobus, který má pro přepravu kol speciální prostor a při nákupu jízdenky na takový spoj v e-shopu AMSBus.cz kupujete vlastně jízdenku pro kolo, tak se raději obraťte na dopravce, který linku provozuje a zjistěte si, zda a za jakých podmínek kolo vezme jako běžné zavazadlo. Po vyhledání spojení na https://idos.idnes.cz a po kliknutí na číslo linky uvidíte informace o lince zadané dopravcem. Obvykle zde bývá i telefonický kontakt na dopravce, kde je možno se na podmínky přepravy informovat. 
Upozorňujeme, že někteří dopravci nemusí umožnit přepravu elektrokol v případě, že z kola není možné vyjmout baterii.

ZAVAZADLA, ZVÍŘATA, KOLA