ÚČET A REGISTRACE

Registraci doporučujeme, ač není pro on-line nákup jízdenky povinná.  
Pokud budete nákupy provádět jako přihlášení uživatelé, uvidíte své zakoupené jízdenky na IDOS.cz na stránce Jízdenky (https://idos.idnes.cz/jizdenky/) na jakémkoliv zařízení, na kterém se do IDOSu přihlásíte – tedy např. i v mobilu na webu IDOS.cz nebo v mobilní aplikaci Jízdní řády IDOS. To může usnadnit jak odbavení/kontrolu jízdenky, tak případné vracení jízdenky. 
Registrace může být nahrazena přihlášením se účtem ze sociální sítě Facebook, účtem Google nebo Apple. V takovém případě IDOS.cz neshromažďuje žádná osobní data uživatelů, ale přebírá je z těchto služeb.

Registraci lze provést na stránce Přihlášení na adrese https://idos.idnes.cz/prihlaseni/. Po registraci je na e-mail zaslaná zpráva s výzvou k aktivaci. Pro dokončení registrace je nutné během 24 hodin od vložení registračních údajů účet aktivovat. Aktivaci účtu IDOS.cz provedete kliknutím na odkaz uvedený v e-mailu. Jestliže tak neučiníte, registrační údaje budou systémem automaticky vymazány.             

Údaje účtu můžete po přihlášení změnit na stránce Můj účet na adrese https://idos.idnes.cz/muj-ucet/
Změnu e-mailové adresy je potřeba potvrdit kliknutím na odkaz, který bude po změně adresy na tuto novou adresu zaslán. Pokud tak neučiníte do 24 hodin, změna e-mailové adresy se bude ignorovat.            
Změnu hesla provedete po přihlášení se do aplikace IDOS.cz - kliknete v horní části na přihlášení (tlačítko Účet). Nachází se před tlačítkem se symbolem košíku. Otevře se Vám stránka Můj účet a zde si můžete změnit své heslo.             

Pokud jste zapomněli heslo ke svému účtu, můžete si nechat zaslat na svůj e-mail nové. Na webu IDOS.cz přejděte na stránku Přihlášení (https://idos.idnes.cz/prihlaseni/). Zde klikněte na odkaz “Poslat zapomenuté heslo”. Funkce vyžaduje, aby byla zadána e-mailová adresa, pod kterou byl účet registrován. Pak klikněte na tlačítko Resetovat heslo

O zrušení registrace můžete požádat přes formulář Zákaznické podpory e-shopu IDOS.cz ZDE.

ÚČET A REGISTRACE