ZAVAZADLA, ZVÍŘATA, KOLA

U autobusových spojů lze jízdenky sloužící pro přepravu kol zakoupit na IDOS.cz pouze do cyklobusů, jestliže to dopravce umožňuje. Pokud spoj, kterým chcete jet, není cyklobus, který má pro přepravu kol speciální prostor a při nákupu jízdenky na takový spoj v e-shopu IDOS.cz kupujete vlastně jízdenku pro kolo, tak se raději obraťte na dopravce, který linku provozuje a zjistěte si, zda a za jakých podmínek kolo vezme jako běžné zavazadlo.  
V případě nákupu jízdenky na místenkový spoj Českých drah lze při výběru sedadla v plánku vagónu vybrat sedadlo v oddílu pro cestující s kolem (informace se objeví po najetí myší na příslušné sedadlo) a k němu je pak automaticky doplněna rezervace místa pro kolo - v plánku se barevně označí jak vybrané sedadlo, tak i místo pro kolo se stejným číslem. Rezervace místa pro kolo je zpoplatněna a zakoupená jízdenka je pak včetně přepravy kola. Podrobné informace k výběru sedadla naleznete ZDE
Samotnou jízdenku pro přepravu kola lze zakoupit v e-shopu Českých drah (https://www.cd.cz/eshop/).  
Informace o přepravě kol ve vlacích Českých drah naleznete na webu Českých drah, např.:   
https://www.cd.cz/dalsi-sluzby/psi-kola-a-jina-zavazadla/-26716/ 
Upozorňujeme, že někteří dopravci nemusí umožnit přepravu elektrokol v případě, že z kola není možné vyjmout baterii.

V současné době ani v případě, že dopravce na vámi zvoleném spoji přepravu zvířat povoluje, není možné jízdenku s rezervací přepravy zvířete (pes, kočka apod.) v e-shopu IDOS.cz zakoupit. U takových spojů to lze provést v e-shopu AMSBus.cz (https://amsbus.cz/), kde se prodávají jízdenky na autobusové místenkové spoje.

Přepravu zavazadel si každý dopravce řídí vlastním ceníkem i pravidly o rozměrech a počtech. Větší zavazadla (kufry, tašky, batohy) se v autobusech přepravují v zavazadlovém prostoru a v případě, že dopravce Vašeho spoje požaduje za zavazadlo v zavazadlovém prostoru poplatek, zaplatíte ho při nástupu do autobusu.   
Pro podrobné  informace o podmínkách přepravy většího nebo více zavazadel se obraťte na příslušného dopravce. Po vyhledání spojení na https://idos.idnes.cz a po kliknutí na číslo linky uvidíte informace o lince zadané dopravcem. Obvykle zde bývá i telefonický kontakt na dopravce, kde je možno se na podmínky přepravy informovat.

Na přepravu kočárku se prosím informujte přímo u dopravce, se kterým chcete cestovat. Přepravu zavazadel si každý dopravce řídí vlastním ceníkem i pravidly o rozměrech a počtech, někteří dopravci výslovně uvádějí, že kočárky nepřepravují. Po vyhledání spojení na https://idos.idnes.cz a po kliknutí na číslo linky uvidíte informace o lince zadané dopravcem. Někdy zde dopravci uvádějí i podrobnější podmínky přepravy zavazadel. Obvykle zde bývá i telefonický kontakt na dopravce, kde je možno se na podmínky přepravy informovat.

Pokud se jedná o autobus, který veze cestující na hory či zpět, dá se předpokládat, že pro každého cestujícího je v zavazadlovém prostoru místo na zavazadla o velikosti standardní výbavy na lyže. Rozměry, povolené množství a poplatek za zavazadla si stanovuje dopravce. Lyže i snowboardy musí být v obalu. Pro více informací se obraťte na příslušného dopravce. Po vyhledání spojení na https://idos.idnes.cz a po kliknutí na číslo linky uvidíte informace o lince zadané dopravcem. Obvykle zde bývá i telefonický kontakt na dopravce, kde je možno se na podmínky přepravy informovat.

ZAVAZADLA, ZVÍŘATA, KOLA